• AKU
Tento tiket je zatím prázdný, sázku přidáte kliknutím na příslušný kurz.
Analýzy

Které repre vybojují semifinále MS?

16. květen 2018  Autor: zahrady 

Základní skupiny jsou minulostí a nyní přichází na mistrovství světa v hokeji vyřazovací část. Po jednodenním volnu vypukne v Kodani a Herningu čtvrtfinálová atrakce. Pojďme si na následujících řádcích shrnout formu všech týmů a také jejich vyhlídky v bojích o medaile.


Mistrovství světa

USA – Česko

Česko vstoupilo do turnaje váhavě. Forma týmu šla rapidně nahoru od druhé třetiny se Švédskem, kde se už dalo na hru koukat. Tým hodně nakopl příjezd Pastrňáka s Krejčím a je o 50 % silnější než byl na začátku dlouhé cesty. Nepřesvědčivé výkony proti Bělorusku či Rakousku jsou zvednutým prstem, ale nedělal bych z toho drama. Musíme být pozorní v obraně… a tam mám otazník pro čtvrtfinále.

Zejména v duelu s Ruskem bylo vidět, že beci nestíhají a hlavně nedokáží soupeře odstavit od kotouče, protože ještě nemají tolik potřebnou sílu. Kdo se mi líbil, tak to byl určitě Šulák a velký potenciál je do budoucna u Skleničky s Moravčíkem.

V útoku, řekl bych „ve stínu“ Pasty s Krejčou, je Jaškin, Kubalík a poslední zápas ve velké formě odehrál i Hyka.

Martin Nečas dokáže své chyby vykoupit důležitými okamžiky. U něj je vidět, že ještě není úplně připraven na seniorskou reprezentaci. 50 minut proti Slovensku nebyl vidět, proti Rusku jsem také čekal víc, jenže potom přijde jeho chvíle a dokáže se prosadit. Roman Červenka a Tomáš Plekanec se hledají, ale já pořád věřím, že jejich chvíle teprve přijde. MS kvůli zranění musel opustit Andrej Nestrašil.

Američané se hned na úvod posilnili o výhru nad Kanadou. Tohle musela být velká vzpruha, ale zároveň se na MS některé zápasy trápí. Proti Německu či Lotyšsku to nebylo dobré představení (co se týče hry), a to ještě nemluvím o utkání s Finskem, kde jsem víc favorizoval zámořský celek. Němce Američané dokázali porazit, ale jejich výkon nebyl oslnivý a tohle ve čtvrtfinále stačit nebude. V některých zápasech málo napadání, dohrávání osobních soubojů… Bylo i vidět, že si někdy hráči na ledě nerozumí kvůli tomu, jak odskakuje kotouč.

Charlie McAvoy posilou je, dobře hraje i Kane, Gaudreau, Larkin. Kde vidím chybu? V nasazení proti Finsku. Pokud Američané nepřitvrdí a nebudou čistě dohrávat souboje, budou mít problém. Pokud dokážou být silní na kotouči, bude naše obrana dělat chyby a dopouštět se faulů, které budou trestat.

Sázka:

Při pohledu na vypsané kurzy jsem neodolal pokušení vsadit na českou vlajku.

Finsko – Švýcarsko

Suomi na tomto turnaji zažívá jednoznačně nejpovedenější turnaj pod Lauri Märjämäkim. Jestli někdo má být černým koněm, budou to hokejisté Finska. Nedělal bych drama z nevydařených zápasů proti Dánsku či Německu. Na 100 % oba zápasy ovlivnilo zápolení Finů v předchozím dni. Kdyby měli den volna, obrázek hry by vypadal jinak.

Finsko navíc vyhrálo skupinu a vše odčinilo v zápase s USA a Kanadou. Týmu hodně pomáhá Sebastian Aho, který je suverénně nejlepší hráč mužstva. V brance vše jistí vynikající Säteri. Výborně hraje i Tolvanen, Teräväinen a Savinainen. Finsko proti Kanadě i USA hrálo chytře. Ze začátku si vybudovalo náskok a potom hrálo z obrany a svůj náskok udržovalo. Nedopouštělo se ani v obraně výrazných chyb.

Švýcarsko, jak už to bývá, dokáže ztratit s Rakouskem a dalšími papírově slabšími týmy. Poté začne vzpoura se silnějšími výběry, což poznala i česká repre. Rusko se hodně strachovalo až do konce a proti Švédsku to také jednoznačné nebylo. Dovolím si říct, že o jejich postupu do čtvrtfinále rozhodl vzájemný zápas se Slováky.

Co mě nemile na tomto týmu překvapilo, tak jejich obrana. Ta už zdaleka není tak těsná a neprostupná jako dříve. Přitom mají Diaze, Kukana, Josiho – zkušení borci. Inkasovaných gólů ve skupině ale bylo mnoho. Cennou posilou pro útočnou fázi je určitě Kevin Fiala. Líbí se mi i Meier, který se z mého pohledu liší od skvělého Andrighetta i Niederreitera a je pro jejich ofenzivu oživením.

Sázka:

Tady není co řešit. Na 100 % Finsko postoupí. Švýcarsko už není jako dřív a Finsko má jak lepší defenzivu, tak ofenzivu. Sebastian Aho bude k nezastavení:

Rusko – Kanada

Rusko mělo dobrý vstup do turnaje a lehce si poradilo s Francií či Rakouskem. Nutno však přiznat, že mělo velké problémy se silnějšími soupeři. Sledoval jsem poslední zápas proti Švédsku a jak se dostal soupeř do vedení, přišla mi sborná místy bezradná. Špatný přechod do útoku, málo důrazu v brankovišti a čekal bych od takových hvězd i větší improvizaci.

Důležité také bude, kdo se postaví do branky, protože Košečkin se občas nevyvaruje slabších chvil. Největší tíhu na sobě bude mít Dacjuk, Kaprizov, Dadonov. Nevím, jak vám, ale mně třeba v současnosti Rusko přijde zranitelnější než se Znarokem. On byl nejen dobrý stratég, ale i psycholog. Což bylo vidět zejména v utkání se Švédskem u přesilovek, kde si Rusové nevěděli rady a nic nezměnili, pořád zkoušeli to samé. Rusko zdaleka není v takové formě jako loni.

Kanada má velmi silný tým, ale výkony tomu příliš neodpovídají. Prohra s USA nebo Finskem jde omluvit. Ale ztráta s Lotyšskem už ne. Myslím si, že kolébka hokeje doplatila na příliš bohorovnou hru z předchozích zápasů. To bylo vidět v duelu s Dánskem – spoustu situací přehrávali. Kanada má silný tým nejen v obraně, ale i útoku. Vlasic, Parayko, Ekblad… V útoku zase O'Reilly, Nugent-Hopkins, McDavid či Eberle. Možná se prokázalo, že v týmu je spousta hvězd a málo dělníků. Právě v bitvě s Finskem mohl každý vidět, že Kanada má problémy i s disciplínou – zejména, pokud se zápas nevyvíjí podle jejích představ. Kanada by určitě měla zapracovat i na přesilovkách.

Toto určitě bude hned po utkání USA – Česko nejzajímavější dvojice. Tipuju, že se můžeme dočkat spousty vyloučených a o emoce nemusí být nouze.

Sázka:

Šance obou týmů vidím půl na půl, ale víc bych přál postup Kanadě. Prozatím se sázkou vyčkám, ale pravděpodobně budu hrát trestné minuty. Určitě něco vsadím, ale možná půjde až o live sázku.

Švédsko – Lotyšsko

Tre kronor má tým sestavený téměř výhradně z borců ze zámoří. Už tak nadupanou sestavu během turnaje ještě posílil Forsberg, Arvidsson, Ekholm a Hörnqvist. Švédsko je hodně silné a o jediný bod je obrali pouze Slováci. Na Rikardu Grönborgovi je vidět, že vyžaduje od svých svěřenců tvrdou hru, která musí soupeře bolet. Já úplně těmto provokacím nakloněn nejsem. Samozřejmě to může soupeře vykolejit, ale kromě zbytečných vyloučení mi to přijde nefér. Že jde vyhrát i s čistým štítem, to ukázala třeba Kanada na MS 2015, která hrála čistě.

Skvěle hraje trio Zibanejad, Rakell, Janmark. Je vidět, že si na ledě rozumí a vždycky se těším, co předvedou za finesu. Ve skvělé formě chytají i Nilsson a Hellberg. Tři korunky si musí ve čtvrtfinále dát pozor a hrát celých šedesát minut. Proti Slovensku i Švýcarsku bylo znát, že při náskoku o dvě a více branek situace zbytečně přehrávají. Místo rozhodujícího direktu se zápas zbytečně dramatizoval. Pokud se z těchto chyb nepoučí, jistě na tohle v některém zápase doplatí.

Lotyšsko postoupilo na úkor Dánska. Pro všechny jde o velké překvapení, protože za sebou v tabulce nechalo i stříbrného medailistu z olympiády… Jeho postupová pohádka se začala psát v zápase s USA a Kanadou, kde získalo po bodu. Takovému překvapení přitom nic nenasvědčovalo, hned úvodní duel prohrálo s Finskem 1:8.

Poslední zápas s Dánskem za stavu 1:0 už Lotyši hráli vyloženě na obranu. I když jsem víc fandil domácím, tak Lotyšsko si čtvrtfinále zaslouží. Můžeme se těšit na dobře známá jména Cibulskis, Džerinš, bratři Bukartsové a další. Proti Švédsku určitě zkusí hrát z defenzivy a co nejdéle vyrovnaně. Jak budou prohrávat, soupeř přidá i další branky a bude po zápase.

Sázka:

Není co řešit, Švédsko určitě postoupí. Velmi se mi v současnosti líbí možnost, že vyhraje minimálně o tři a více branek. U tohoto zápasu rovněž možná budu volit až live sázku.


Autor: zahrady

Máte zájem o psaní blogů? Ozvěte se nám na blogy@chance.cz.


Foto: Vlastimil Vacek

Přečteno: 263x

Kurzová nabídka:

Komentáře k článku

Chcete přispívat do diskuzního fóra? Přihlaste se do svého herního konta u Chance, nebo si konto zdarma založte!

Založit účet